LG G6 bez dodatkowych modułów

Eksperyment z dodatkowymi modułami do LG G5 najwyraźniej można uznać za zakończony. LG Electronics zdecydowało, że nie zamierza go kontynuować z modelem G6, który będzie już normalnym smartfonem.

LG Electronics nie boi się eksperymentować ze smartfonami, czego przykładem są podwójne wyświetlacze w modelach z V10 oraz V20. Nie wszystkie eksperymenty są jednak udane, a zaliczmy do nich modułową budowę w G5.Jak wiemy, LG G5, jest pierwszym smartfonem na rynku posiadającym modułową konstrukcję. Producent zaprojektował do niego zewnętrzne moduły o nazwie Friends, które zwiększały funkcjonalność sprzętu. Tak przynajmniej miało to wyglądać w teorii, gdyż praktyka była już nieco inna. Moduły osłabiały konstrukcję smartfona, były bardzo drogie, a w dodatku po każdorazowym ich podłączeniu wymagały restartu urządzenia.

Słowem były bardzo uciążliwe i mało przydatne, więc LG Electronics postanowiło z nich zrezygnować i w modelu G6 już ich nie znajdziemy. Wprawdzie miesiąc temu producent zapewniał, że nadal będzie kontynuował tę koncepcję, ale jak donosi ETNews, najwyraźniej zmienił zdanie. Źródło twierdzi bowiem, że nowy smartfon nie będzie już mieć modułów.

Klientom, którzy kupili LG G5 i po wymianie na G6 liczyli, że będą mogli nadal korzystać z posiadanych modułów, z pewnością się to nie spodoba. Wygląda jednak na to, że koncepcja modularnego smartfona nie ma przyszłości, czego dowodem jest wyrzucenie do śmietnika Projektu Ara.

Źródło: Etnews.com

You may also like...