Android Pay nie dla smartfonów z rootem?

Jeśli korzystacie z systemu płatności Android Pay i zamierzacie wykonać na swych smartfonach roota, to musicie wiedzieć, że przestanie on wówczas działać. Taką niespodziankę dla użytkowników Google przygotowało w Androidzie 7.1 Nougat.

Producenci smartfonów od lat podkreślają, że root nie jest bezpieczny, gdyż obniża poziom bezpieczeństwa użytkownika. Mimo to wiele osób go robi, chcąc uzyskać większą kontrolę nad posiadanym sprzętem oraz instalowanymi na nim aplikacjami. Być wkrótce będą musieli jednak z tego zrezygnować, gdyż ograniczy to możliwość korzystania z niektórych opcji.Jak donoszą osoby mające możliwość testowania bety Androida 7.1 Nougat, w nowej wersji systemu prawdopodobnie wprowadzone zostało specjalne zabezpieczenie, dotyczące systemu płatności Android Pay. Jeśli wykryje, że chcemy korzystać z niego na urządzeniu z odblokowanym bootloaderem, zwyczajnie to uniemożliwi, zaś na wyświetlaczu smartfona pojawi się poniższy komunikat.

Decyzja ta może być związana z kwestiami bezpieczeństwa. Google chce, by Android Pay był najlepiej zabezpieczonym systemem mobilnych płatności. Tymczasem root wystawia go na zagrożenie.

Oczywiście to na razie nic pewnego i nie można wykluczyć możliwości, że jest to zwykły błąd.

Źródło: Reddit.com

You may also like...