YouTube dopieszcza studentów darmowym dostępem do YouTube Premium

Google chce nakłonić więcej studentów do korzystania z muzycznej usługi YouTube Premium. Zachętą jest 3-miesięczny darmowy okres testowania serwisu.

Muzyczne serwisy bardzo dbają o studentów, oferując im darmowe testowanie swych produktów i to przez dość długi czas. Student jak wiadomo nie śmierdzi groszem, więc takie propozycje przyjmuje z dużą radością, gdyż są dla nich niezwykle opłacalne.

Całkiem niedawno Apple Music wprowadziło dla studentów aż 6-miesięcy darmowego testowania swej usługi. Teraz na podobny krok zdecydował się również portal YouTube, choć jest on nieco mniej atrakcyjny od oferty Apple.

Każdy student może bowiem przez 3 miesiące korzystać z serwisu YouTube Premium. Jeżeli usługa spodoba mu się na tyle, że będzie chciał kontynuować jej używanie, musi dalej opłacać abonament. Jego wysokość jest jednak dużo atrakcyjniejsza niż w przypadku zwykłych użytkowników, gdyż wynosi 6,99 dolarów miesięcznie.

Istnieje jednak kilka warunków, które student musi spełnić, aby mógł skorzystać z usługi. Po pierwsze musi mieszkać w kraju objętym promocją. Nie może też wcześniej korzystać z subskrypcji YouTube Red, Music Preium, YouTube Premium lub Google Play Music. Jeśli więc już wcześniej skorzystaliśmy z darmowego okresu próbnego, promocja będzie niedostępna.

Studenci mogą korzystać z obniżonego abonamentu przez okres 4 lat, aczkolwiek Google wymaga corocznej weryfikacji. Student musi więc potwierdzać, że nada kontynuuje naukę.

YouTube Premium

Źródło: Twitter.com

You may also like...