Najnowszy telewizor Nokii zadebiutuje 4 czerwca

4 czerwca odbędzie się premiera nowego, 43″ telewizora Nokia Smart TV, który będzie kosztował poniżej 450 dolarów.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że utrzymanie się z jednego tylko sektora rynku wcale nie jest łatwe. Wielu z nich rozszerza więc swe oferty o sprzęt AGD lub RTV. HMD Global jest kolejną firmą, która podążą w tym kierunku i już za kilka dni wprowadzi do sprzedaży najnowszy telewizor Nokia Smart TV.

Nokia Smart TV

Jest to już kolejny odbiornik sygnowany marką należącą do fińskiego przedsiębiorstwa. Pierwszym był 55″ model, który wszedł do sprzedaży w grudniu zeszłego roku. Ten model jest nieco mniejszy gdyż dysponuje 43″ ekranem. Nie jest to jednak produkt HMD Global, lecz indyjskiej firmy Flipkart, która na podstawie umowy licencyjnej korzysta z marki Nokia.

Telewizor będzie działał na platformie Android 9, dostanie czterordzeniowy procesor z GPU Mali-450. Znajdzie się w nim również 2,25 GB RAM i 16 GB pamięci użytkowej, przeznaczonej na dodatkowe aplikacje. Jego wyświetlacz oczywiście jest 4K, a dodatkowo możemy liczyć na Bluetooth 5.0, WiFi, dwa porty USB i trzy porty HDMI. Z pewnością pojawią się też nowoczesne systemy dbające o jakość prezentowanego obrazu.

Nokia Smart TV

Oficjalne ceny na razie wprawdzie nie znamy, ale mówi się, że w przeliczeniu powinna wynieść poniżej 450 dolarów.

Źródło

You may also like...