Tajemniczy Project Titan nie będzie elektryczną osobówką

Apple mogło zmienić wytyczne dotyczące koncepcji Project Titan. Nie będzie to elektryczny samochód osobowy, lecz zasilany prądem van. Aktualnie inżynierowie firmy pracują nad wyposażeniem jego wnętrza.

Od kilku lat koncern Apple realizuje bardzo tajemniczy Project Titan. Dokładne szczegóły projektu dotąd nie zostały publicznie ujawnione. Przecieki sugerują jednak, że firma pracuje nad elektrycznym pojazdem z funkcją autonomicznej jazdy. Koncern traktuje cały pomysł bardzo poważnie, gdyż swego czasu zatrudnił kilkuset inżynierów z różnych branż, by pomogli w jego realizacji.

Najnowsze doniesienia mówią jednak, że w Project Titan wcale nie chodzi o budowę elektrycznego samochodu osobowego. Serwis Manager Magazin powołując się na anonimowe źródła twierdzi bowiem, że firma buduje elektryczny van. Projekt jest wprawdzie nadal w fazie prototypu, ale taki właśnie będzie jego końcowy efekt.

Magazyn twierdzi, że firma ma już kilka gotowych prototypów, które poddawane są obecnie testom. Raport nie zdradza jednak żadnych szczegółów technicznych nowych pojazdów, wskazując jedynie na fakt, że nie są to samochody osobowe. Możemy też w nim przeczytać, że obecnie inżynierowie Apple pracują nad wnętrzem pojazdu.

Czymkolwiek projekt Apple by nie był, wciąż musimy opierać się jedynie na domysłach. Pojazd nie będzie bowiem gotowy przed 2023 rokiem, więc jeszcze sporo czasu minie, zanim poznamy wszystkie jego tajemnice.

Project Titan

Źródło: Manager-magazin.de

You may also like...