Google Pixel 4 wreszcie będzie obsługiwał dwie karty SIM

Google potwierdziło, że nadchodzący Pixel 4 wreszcie dostanie obsługę dwóch kart SIM. To funkcja, którą od lat posiadają nawet najtańsze smartfony, umożliwiająca korzystanie z dwóch numerów telefonów.

Mogłoby się wydawać, że smartfony Google oferują swym użytkownikom wszystkie najważniejsze funkcje urządzeń mobilnych. Tak jednak nie jest, gdyż modele z rodziny Pixel nie posiadają pełnej obsługi dwóch kart SIM.

Należy tu wyjaśnić, że smartfony Google oczywiście umożliwiają obsługę dwóch numerów telefonów, ale nie da się do nich włożyć dwóch kart SIM. Po prostu urządzenia posiadają tackę na jedną kartę, natomiast drugi numer obsługiwany jest za pomocą technologii eSIM. Jest to wbudowana karta, z której korzystanie wymaga wsparcia ze strony operatora.

Co gorsza, obecne modele smartfonów z tej rodziny wykorzystują funkcję Dual SIM Single Standby. Oznacza to, że użytkownik nie może w tym samym czasie korzystać z obu kart. Aby wykonywać połączenia oraz odbierać wiadomości z poszczególnych sieci, należy ręcznie przełączać się pomiędzy obiema kartami. Większość urządzeń mobilnych używa natomiast systemu Dual SIM Dual Standby. W ten sposób użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia z obu sieci, bez potrzeby przełączania kart.

Tymczasem użytkownicy nie chcą tak komplikować sobie życia i woleliby mieć możliwość włożenia do telefonu dwóch kart dowolnych sieci. Wkrótce taką możliwość otrzymają. Google komentując zmiany w kodzie źródłowym Androida Q, przypadkiem potwierdziło, że Pixel 4 będzie mieć funkcję Dual SIM. Więcej szczegółów na ten temat poznamy zapewne dopiero podczas oficjalnej prezentacji nowego smartfona.

Pixel 4

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...