Microsoft potwierdza rozpoczęcie prac nad nowym Xboxem

Podczas konferencji zorganizowanej na targach E3, szef Microsoftu Phil Spencer potwierdził, że jego firma pracuje już na zupełnie nowym modelem konsoli Xbox, następcą obecnego Xboxa One.

Całkiem niedawno przedstawiciele Ubisoftu sugerowali, że obecna generacja konsol może być już ostatnią. To było błędne założenie, gdyż podczas konferencji Microsoftu potwierdzono, że amerykański gigant pracuje nad następną generacją swej konsoli Xbox.

Potwierdził to sam Phil Spencer, szef działu koncernu zajmującego się grami. Nie chciał wdawać się w szczegóły techniczne nowego sprzętu, zapewniając jedynie, że będzie on jeszcze wydajniejszy. Można w te zapewnienia wierzyć, gdyż amerykański koncern oferuje obecnie najmocniejszą konsolę na rynku jaką jest Xbox One X (sprawdź aktualne oferty). Z pewnością potrafi więc budować wydajny sprzęt.

Można jednak założyć, że na sklepowych półkach nie zobaczymy go zbyt szybko. Wspomniany Xbox One X ma bowiem mniej niż rok, więc wprowadzanie na rynek nowego modelu nie miałoby teraz sensu. Tym bardziej że, Sony nową konsolę z rodziny PlayStation zapowie nie wcześniej jak w 2021 roku. Microsoft ma więc jeszcze sporo czasu na dopracowanie specyfikacji nowego sprzętu i doszlifowanie systemu operacyjnego, na którym będzie funkcjonował. Zapewne pokaże swój sprzęt dopiero na E3 2020. Pojawia się jednak pytanie, czy będzie to tylko konsola wyświetlająca obraz w 4K, czy też producent zdecyduje się już na technologię 8K.

Xbox

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...