Fałszywa aplikacja WhatsApp w Google Play

Google Play coraz częściej staje się zagrożeniem dla użytkowników. Umieszczoną tam fałszywą aplikację WhatsApp, pobrało ponad milion osób.

Jeszcze do niedawna, zagrożeniem dla użytkowników Androida było pobieranie aplikacji z nieoficjalnych sklepów. Dziś nie ma już znaczenia, czy ściągamy je z takiego sklepu, czy z Google Play. Mamy bowiem taką samą szansę trafić na podrobiony program.

Media donoszą, że w oficjalnym sklepie pojawiła się fałszywa aplikacja popularnego komunikatora WhatsApp, na którą nabrało się ponad milion osób. Aplikacja nazywała się Update WhatsApp Messenger, zaś jako jej autor widniała firma WhatsApp Inc., czyli twórca oryginalnego komunikatora.

Oczywiście nazwa firmy była fałszywa, a udało się ją zamieścić poprzez dodanie w Unicode spacji po nazwie firmy. Dzięki temu wyglądała dokładnie jak prawdziwa i w ten sposób przestępcy mogli zmylić użytkowników.

Google oczywiście usunęło aplikację ze sklepu, ale to wydarzenie kompromituje firmę obnażając słabość systemów, które powinny go chronić przed takimi programami. Na szczęście fałszywe WhatsApp nie było groźne, ale strach pomyśleć co by się stało, gdyby znalazła się tam aplikacja zawierająca złośliwy kod, która zaraziłaby miliony urządzeń.

Google Play

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...