Android P przyniesie nowy pasek nawigacji

W sieci pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących nowego systemu Android P. Najnowsze doniesienia wskazują na spore zmiany w kwestii paska nawigacji, który zostanie pozbawiony dotychczasowych przycisków.

Wprawdzie Android P nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, to ciągle docierają do nas nowe szczegóły dotyczące funkcjonowania tego systemu. Pochodzą od programistów, którzy mają kontakt z poglądową wersją nowej platformy, ujawniając światu wprowadzone w nim zmiany.

Jedna z nich dotyczyć będzie paska nawigacji, który obecnie składa się z przycisków pozwalających przełączać się pomiędzy ekranami. W nowym systemie będzie to jednak wyglądać zupełnie inaczej i pasek nawigacji zostanie całkowicie przebudowany w porównaniu do tego z Androida 8.1 Oreo.

Jak widać na poniższym zrzucie ekranowym, centralny przycisk Home nie jest już okrągły, lecz owalny. Ma też mniejszą wysokość od przycisku powrotu, który dodatkowo chowa się, gdy nie jest aktualnie używany. Przycisk nie będzie też mieć funkcji wielozadaniowości. Google chce bowiem upodobnić ten element do tego co oferuje iPhone X, tak aby nawigacja stała się wygodniejsza.

Pamiętajmy, że już w przyszłym miesiącu odbędzie się konferencja Google I/O 2018, na której nowy system powinien zostać zaprezentowany. Wówczas poznamy go znacznie dokładniej.

Android P

Źródło: 9to5google.com

You may also like...