Android P trafi na wszystkie smartfony Nokii

Fińska firma HMD Global potwierdziła, że wszystkie wprowadzone przez nią na rynek smartfony, dostaną system Android P. To bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy tego sprzętu, który dzięki takim posunięciom ciągle zyskuje na atrakcyjności.

Jakiś czas temu firma HMD Global postanowiła wskrzesić markę Nokia i opracowała kilka modeli telefonów i smartfonów, skierowanych do klientów o bardzo różnych wymaganiach. Jej sprzęt zaczyna coraz bardziej podbijać rynek, oferując nie tylko niezłą specyfikację techniczną, dopracowane oprogramowanie, ale także atrakcyjne ceny. Dowodem na dużą popularność sprzętu tej marki jest Nokia X6, która wyprzedała się w czasie zaledwie 10 sekund.

Wkrótce atrakcyjność tego sprzętu w oczach klientów jeszcze bardziej wzrośnie. HMD Global potwierdziło bowiem, że wszystkie smartfony zostaną wyposażone w system Android P. I to dosłownie wszystkie, począwszy od Nokię 1, a skończywszy na Nokię 8 Sirocco.

Oczywiście kluczowym pytaniem jest to, ile użytkownicy tych smartfonów będą musieli czekać na swe aktualizacje. Plusem jest to, że HMD ma na razie w swej ofercie stosukowo mało modeli, więc nie powinno to zająć zbyt dużo czasu. Na pewno potrwa to krócej niż w przypadku typowych smartfonów z Androidem, w których niemal roczne oczekiwanie na aktualizację nie jest rzadkością. Dodam, że nowa platforma wychodzi już tej jesieni.

Android P

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...