Koniec płaskich ekranów w smartfonach Galaxy S?

Eksperyment z zakrzywionymi wyświetlaczami przeprowadzony w szóstej generacji smartfonów z rodziny Galaxy S okazał się wielkim sukcesem. Samsung może więc przyszłości zrezygnować z produkcji flagowców Galaxy S z płaskimi ekranami.

Samsung jest pierwszą firmą, która w swych flagowych smartfonach wprowadziła wyświetlacze zakrzywione na bocznych krawędziach. Było to niewątpliwie prawdziwą rewolucją, gdyż żadna z firm wcześniej tego nie próbowała.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w przypadku szóstej generacji smartfonów, S6 edge sprzedawał się lepiej od standardowego modelu. Sytuacja wygląda podobnie również z S7 edge, więc firma rozważa całkowitą rezygnację z płaskich ekranów w swych flagowcach. Taki plan zasugerował sam szef działu mobilnego koreańskiego koncernu Dong-jin Koh.

Dong-jin Koh uzależnia ten krok od tego, czy producentowi uda się w pełni wykorzystać tę technologię, zapewniając użytkownikom większe możliwości, w porównaniu do płaskich ekranów. Oczywiście płaskie wyświetlacze nie znikną z rynku, firma po prostu zachowa je dla tańszych modeli.

Natomiast Galaxy S8, który zostanie pokazany w przyszłym roku, prawdopodobnie będzie już dostępny wyłącznie z zakrzywionym ekranem.

Galaxy S

Źródło: Koreaherald.com a

You may also like...