Android P zmieni sposób wyświetlania wydarzeń

Nadchodzący system Android P przyniesie wiele nowych funkcji. Jedną z nich będzie prezentacja nadchodzących wydarzeń zapisanych w kalendarzu. Platforma pokaże je na zablokowanym ekranie.

Pokazany kilka dni temu system Android P, przyniesie wiele zmian do funkcjonowania smartfonów. Jedna z nich może szczególnie zainteresować osoby, które często korzystają z kalendarza, zapisując w nim różnego rodzaju wydarzenia. Nowa platforma zmieni bowiem sposób ich prezentacji.

Takie informacje pojawiły się w mediach po premierze drugiej wersji poglądowej beta nowej platformy, która właśnie pojawiła się w sieci. Wynika z nich, że system zaprezentuje nadchodzące wydarzenia z kalendarza na zablokowanym ekranie. Użytkownik nie będzie więc musiał często odblokowywać sprzętu, by sprawdzić wpisy.

Funkcja nie jest jednak taką zupełną nowością i wielu osobom z pewnością wyda się znajoma. To dlatego, że bardzo podobna opcja obecna jest w smartfonie Google Pixel 2, choć w nieco inny sposób prezentuje informacje. Pixel 2 pokazuje wydarzenie, które odbędzie się za określony czas. Natomiast Android P zaprezentuje czas rozpoczęcia oraz zakończenia wydarzenia.

Na razie wiemy, że opcja dostępna jest w wersji beta. Ale nie ma pewności, czy znajdzie się także w finalnej wersji systemu. Wszystko zapewne zależy od tego, jaki będzie odbiór tej funkcji przez użytkowników. Oczywiście to tylko jedna z wielu opcji, które zapewni nowa platforma.

Android P

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...