Bug w Android TV mógł udostępnić obcym nasze prywatne zdjęcia

Jeden z użytkowników odkrył poważny błąd w systemie Android TV. Dzięki niemu niemal każdy mógł mieć dostęp do naszych prywatnych zdjęć. Google podjęło już odpowiednie działania.

Nie tylko Android stworzony dla smartfonów jest dziurawy i czasem może stanowić zagrożenie dla użytkowników. Opracowany dla sprzętu RTV system Android TV, również ma pewne niedociągnięcia w kwestii bezpieczeństwa. Jeden z użytkowników odkrył bowiem groźną lukę, dzięki której każdy mógł mieć dostęp do naszych prywatnych zdjęć.

Użytkownik telewizora Vu Android TV odkrył go zupełnie przypadkiem, gdy połączył się z odbiornikiem za pomocą aplikacji Google Home. Ze zdziwieniem spostrzegł, że wyświetliła mu się lista tysięcy kont użytkowników tego telewizora. Postanowił bliżej się temu przyjrzeć i okazało się, że może uzyskać dostęp do zdjęć tychże użytkowników, przechowywanych w Google Photos. Innymi słowy, miał mógł przeglądać prywatne zdjęcia wszystkich użytkowników, których konta połączono z telewizorem, co było ogromnym naruszeniem prywatności.

Należy tu wyjaśnić, że telewizory z systemem Android TV mają wbudowany Chromecast. Użytkownik może sparować smartfona z telewizorem i oglądać na jego ekranie zdjęcia przesyłane za pomocą za pomocą WiFi oraz aplikacji Google Home. W ten właśnie sposób użytkownik uzyskał dostęp do fotografii innych osób.

Google szybko zareagowało na problem, wydając komunikat w którym przyznało, iż spowodował go błąd aplikacji Google Home. Na razie wyłączono również funkcję zdalnego dostępu do odbiornika za pomocą Asystenta Google oraz oglądania zdjęć na sprzęcie z Android TV.

Android TV

Źródło: Twitter.com

You may also like...