Apex Legends po zaledwie miesiącu ma już ponad 50 mln graczy

Popularność wydanej niedawno strzelanki Apex Legends, przekracza najśmielsze oczekiwania. W zaledwie miesiąc, tytuł zdobył ponad 50 milionów graczy z całego świata.

Respawn Entertainment już wkrótce może odebrać Fortnite tytuł najpopularniejszej gry z gatunku battle royale. W zasadzie już możemy tak mówić, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo przybywania nowych graczy. Twórcy strzelanki właśnie poinformowali na Twitterze, że ich produkt w zaledwie miesiąc od premiery, przyciągnął ponad 50 mln osób pochodzących z całego świata.

Tempo pojawiania się graczym w przypadku tej produkcji jest niewątpliwie imponujące. W zaledwie osiem godzin od premiery, tytuł miał już milion użytkowników. 10 milionów pojawiło się po trzech dniach od rynkowego debiutu, natomiast w ciągu tygodnia konta miało założone już 25 mln osób. Po miesiącu gra posiada już ponad 50 mln użytkowników.

Z okazji rosnącej bazy graczy, twórcy udostępnili najnowsze wideo, prezentujące kilka ciekawych statystyk związanych ze strzelanką. Znalazły się w nim również najbardziej szalone momenty zabawy, a także trochę sztuki stworzonej przez fanów.

Jeśli tempo wzrostu liczby grających utrzyma się na takim samym poziomie, to do wakacji Apex Legends wyprzedzi Fortnite. Produkcja Epic Games ma bowiem obecnie ponad 200 mln graczy, ale ich zdobycie zajęło jej znacznie więcej czasu. Nie mówiąc już o tym, że jest dostępna na znacznie większej liczbie platform, w tym także na smartfonach.

Tymczasem w Apex Legends możemy aktualnie grać na pecetach i konsolach PLayStation 4, a także Xbox One.

Apex Legends

Źródło: Twitter.com

You may also like...