Smartfony z Androidem bardziej niezawodne

Z najnowszego raportu Blancco Technology Group wynika, że smartfony z Androidem są bardziej niezawodne niż iPhone’y. Dane obejmują pierwszy kwartał tego roku.

Kupując nowy smartfon mamy prawo oczekiwać, że urządzenie będzie nam służyć przez dłuży czas. Jeśli więc chcemy sprzęt bardziej niezawodny, powinniśmy wybrać telefon z systemem Android.

Tak bowiem wynika z najnowszego raportu firmy Blancco Technology Group według którego, smartfony z Androidem są bardziej niezawodne od iPhone’ów. Nie oznacza to oczywiście, że są całkowicie bezawaryjne, lecz psują się nieco rzadziej niż sprzęt firmy Apple.

Raport przygotowano w oparciu o dane z pierwszego kwartału tego roku. W tym czasie odsetek awarii smartfonów z Androidem wyniósł 50%. Natomiast w przypadku iPhone’ów było to 68%. Nie jest to bynajmniej jedyny okres, w którym sprzęt z systemem Google okazał się lepszy. W ostatnim kwartale zeszłego roku wyniki te wyniosły odpowiednio 47% i 62%.

Dane do raportu pochodzą od producentów oraz operatorów telekomunikacyjnych z Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Wynika z nich, że iPhone’y zawieszają się trzykrotnie częściej niż sprzęt z Androidem. W przypadku zawieszania się aplikacji, odsetek ten wynosi 28% dla iOS oraz tylko 10% dla Androida. Co ciekawe, najczęściej zawieszającą się aplikacją na obu platformach jest Facebook.

Inne problemy trapiące iPhone’y, to przegrzewanie się (3%) oraz kłopoty z GPS’em (0,5%). Smartfony z Androidem sprawiają natomiast problemy z łącznością (6%) oraz funkcjonowaniem kamery (3%).

Ciekawostką jest to, że najbardziej awaryjnym smartfonem jest Galaxy S7, którego odsetek awarii wynosi 9%. Na kolejnych miejscach uplasowały się Galaxy S7 edge (8%) oraz Galaxy S5 (5%).

Smartfony z Androidem

Smartfony z Androidem

Źródło: Blancco.com

You may also like...