Google podniesie jakość aplikacji mobilnych

Twórcy aplikacji dla Androida dostaną narzędzie, które pozwoli ocenić produkt. Sprawdzi aplikacje mobilne pod kątem stabilności, wydajności i zużycia energii.

Aplikacje mobilne dostępne w Google Play Store mają bardzo różną jakość. Często bywają tak niedopracowane, że potrafią sprawiać spore problemy, a to zniechęca użytkowników Androida do ich instalowania, przekładając się na osiągany zysk.

Google postanowiło więc pomóc ich twórcom w poprawianiu jakości swych produktów i przygotowało specjalne narzędzie. Będzie ono automatycznie ocenić zgłaszane programy, pod kątem stabilności, wydajności, czy też zużycia baterii.

Łącznie stworzono sześć różnych kryteriów, na podstawie których aplikacje mogilne zostaną ocenione. Wśród nich znajdą się m.in., błędy powodujące zawieszanie telefonu, liczba aktywacji sprzętu na godzinę, słaby rendering czy też niska ilość klatek animacji.

Narzędzie pozwoli twórcom znacznie sprawniej wykryć wady swych aplikacji i poprawić je, by produkt nie sprawiał już problemów. Oczywiście to, czy firmy uwzględnią sugestie dostarczane przez narzędzie, to już zupełnie inna sprawa.

Leży to jednak w ich interesie, bo jeśli aplikacja będzie słaba, wówczas jej widoczność w sklepie Google Play zostanie znacznie obniżona. A to sprawi, że generowane przez produkt zyski będą znacznie niższe.

aplikacje mobilne

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...