Android wygrywa innowacyjnością z iOS

Qualcomm uważa, że Android jest bardziej innowacyjnym systemem niż iOS. Zdaniem firmy, to właśnie tam trafią nowe rozwiązania, które dopiero po pewnym czasie można zobaczyć u konkurencji.

Firma Qualcomm, znany producent procesorów do urządzeń mobilnych napisał na swym blogu, że system Android jest zdecydowanie bardziej innowacyjny od konkurencyjnej platformy iOS. Jego zdaniem produkt opracowany przez koncern Google ma znacznie większą funkcjonalność i najpierw otrzymuje nowe technologie oraz funkcje.

Stanowisko Qualcomuu nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Nie od dziś wiadomo, że firma aktywnie wspiera Androida, rywalizując z Apple na rynku procesorów do urządzeń przenośnych. Duża część mobilnych urządzeń ma w sobie procesory z rodziny Snapdragon. Nie jest też tajemnicą, że Qualcomm niezbyt lubi firmę z Cupertino ze względu na ciągnące się procesy sądowe dotyczące oskarżeń o naruszenie patentów

Nie da się jednak zaprzeczyć, że w tej opinii jest wiele prawdy. Przed laty Apple oferowało swym klientom innowacyjne funkcje, które zapewniły mu obecną pozycję na rynku urządzeń mobilnych. Od dawna jednak, amerykański koncern pod względem nowych funkcji ciągnie się za konkurencją, ograniczając się do kopiowania oferowanych przez niego rozwiązań.

Przykładem tego jest chociażby technologia rzeczywistości rozszerzonej, która znalazła się na pokładzie Lenovo Phob Pro 2. Nie odniosła wprawdzie sukcesu, ale to Lenovo może powiedzieć, że miało ją pierwsze. Z kolei ekran OLED po raz pierwszy zastosowano w LG Flex 2, zaś wodoszczelność pojawiła się najpierw w modelu Xperia Z4.

Innymi słowy Apple od dawna nie zaproponowało w swym sprzęcie niczego oryginalnego, a poniższa lista to potwierdza.

Android

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...