Amerykańska armia przenosi się w kosmos. Pentagon realizuje nowy projekt

Amerykanie szukają pomysłu na dominację w kosmosie. Pentagon myśli nad stworzeniem niewielkich, samowystarczalnych oraz w pełni autonomicznych stacji kosmicznych.

Amerykańskie wojsko dysponuje jednymi z najnowocześniejszych technologii wojskowych na tej planecie, a w przyszłości chce dominować również w kosmosie. Jednostka Innowacji Obronnych (DIU) Pentagonu, pracuje nad projektem w pełni autonomicznych, niewielkich stacji kosmicznych przeznaczonych dla wojska. Samowystarczalne jednostki umieszczone na orbicie, mogłyby służyć do różnego rodzaju eksperymentów.

Według założeń projektu, stacja ma mieć najwyżej 1 m3 powierzchni i mogłaby unieść 80 kg ładunku. Miałaby również zapewnione ciągłe zasilanie i mogłaby utrzymać ciśnienie na poziomie maksymalnie 1 atmosfery. Jednostka posiadałby również własny napęd pozwalający samodzielnie poruszać się po orbicie. Konstrukcja stacji byłaby w pełni modularna, co pozwalałoby na jej rozbudowę, np., o moduły mieszkalne. Dodatkowo miałaby mechaniczne ramiona do operacji w przestrzeni, a także osłonę antyradiacyjną.

Kluczową cechą tej konstrukcji ma być też bardzo krótki czas budowy takiej stacji. Wojsko chce ponadto, by najdalej za dwa lata można by rozpocząć ich budowę. Dokładne przeznaczenie stacji nie jest oczywiście znane. Możemy jednak domyślać się, że jej zastosowanie będzie przede wszystkim wojskowe. Nie można jednak wykluczyć, że posłużą także do eksperymentów naukowych oraz eksploracji.

Amerykanie nie od dziś interesującą się autonomicznymi pojazdami kosmicznymi. A najlepszym tego przykładem jest super tajny prom X-37B, który od kilku lat realizuje różnego rodzaju misje.

stacji kosmicznych

Źródło: Theverge.com

You may also like...