Dzięki okularom XRAI Glass niedosłyszący będą mogli rozmawiać przez telefon

W Wielkiej Brytanii ruszają testy inteligentnych okularów dla niedosłyszących. XRAI Glass umożliwi im rozmowę przez telefon, tłumacząc ją na tekst w czasie rzeczywistym.

Jeszcze do niedawna osoby niedosłyszące mogły zapomnieć o samodzielnym prowadzeniu głosowych rozmów telefonicznych, gdyż było to niemożliwe. Na rynku pojawiają się jednak nowinki technologiczne, które pozwalają zmienić ten stan rzeczy. Jedną z nich są inteligentne okulary opracowane wspólnie przez firmy XRAI oraz Nreal.

XRAI Glass to inteligentne okulary, które dzięki zastosowanej technologii umożliwiają osobom niedosłyszącym i głuchym prowadzenie rozmów telefonicznych. Rozwiązanie może też przydać się osobom głuchym, umożliwiając np., oglądanie filmów w kinie lub telewizji, które nie są dla nich przystosowane. Gadżet wykorzystuje specjalne oprogramowanie, technologię rozpoznawania głosu oraz sztuczną inteligencję. W ten sposób w czasie rzeczywistym zmienia rozmowę głosową w tekst, wyświetlając go na wbudowanym w okulary ekranie.

Oprogramowanie XRAI Glass generuje napisy z szeregiem inteligentnych funkcji, takich jak rozpoznawanie głosu, pozwalające zidentyfikować rozmówcę. Testerzy okularów będą mogli go zainstalować na smartfonach z Androidem za pośrednictwem sklepu Google Play. Natomiast same testy sprzętu mają potrwać łącznie około dwóch miesięcy.

W tym czasie firma liczy na zebranie niezbędnych danych, które pozwolą im rozwijać opracowany produkt. Ma nadzieję, że zgromadzone dane pozwolą wprowadzić w niedalekiej przyszłości więcej dodatkowych funkcji bazujących na AI. W planach są m.in., tłumaczenie różnych języków, a także wykrywanie tonu głosu oraz akcentu.

Okulary The XRAI Glass będą dostępne na brytyjskim rynku w cenie 399,99 funtów. Można też będzie kupić je w sprzedaży ratalnej, płacąc najpierw 10 funtów, a potem 35 funtów przez 11 miesięcy.

XRAI Glass

Źródło

You may also like...