Xiaomi 12T może zaoferować 108 MP aparat i wyświetlacz 1,5K

Wyciekły kolejne szczegóły techniczne nowego smartfona Xiaomi 12T. Wynika z nich, że chiński sprzęt będzie miał wyświetlacz 1,5K oraz procesor MediaTek Dimensity 8100 Ultra.

Xiaomi coraz mocniej inwestuje w rozwój topowych smartfonów, a w ostatnim czasie skupia się na rozwoju serii 12. Firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek najnowszego członka tej rodziny Xiaomi 12T, a dzięki ostatnim przeciekom udało nam się nieco bliżej poznać jego specyfikację techniczną.

Według najnowszych wieści, smartfon o roboczej nazwie “Plato” zadebiutuje na rynku w sierpniu lub we wrześniu. Doniesienia mówią o obecności w nim wyświetlacza 1,5K, którego rozdzielczość wyniesie 1220 x 2712 pikseli. To parametry gorsze od serii Redmi K50, jednak lepsze od modelu Xiaomi 11T. Firma zamierza zastosować również panel AMOLED o odświeżaniu 120 Hz.

Pod maskę smartfona trafić może natomiast procesor MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Początkowo sugerowano, że będzie to zwykły wariant tego układu, ale najwyraźniej producent zdecydował się na podkręconą wersję. SoC będzie współpracował z 8 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 256 GB pamięci użytkowej UFS 3.1.

Jeśli chodzi specyfikację techniczną aparatów, to Xiaomi 12T może stać się jednym z pierwszych urządzeń, w których pojawi się najnowszy 108 MP sensor Samsung ISOCELL HM6. Jest mniejszy od sensora HM2 zastosowanego we wspomnianym Xiaomi 11T, a więc posiada też mniejsze piksele, co podniesie jakość wykonywanych zdjęć. Dołączy do niego również 8 MP aparat ultrapanoramiczny oraz 2 MP czujnik makro. Z przodu możemy natomiast oczekiwać 20 MP aparatu do selfie, znanego już z modelu Redmi K50 Pro.

Naturalnie powyższe informacje nie są oficjalne, więc powinniśmy do nich podchodzić z pewnym dystansem. Jeśli jednak okażą się prawdziwe, to niebawem odbędzie się premiera smartfona i wówczas poznamy oficjalne szczegóły techniczne.

Xiaomi 12T

Źródło

You may also like...