Windows 10 wyświetli nasze powiadomienia ze smartfona

Microsoft usprawnia współpracę Windowsa 10 z urządzeniami na Androdzie. Dzięki aplikacji Your Phone, komputer pokaże nam otrzymane powiadomienia.

To, że Microsoft zakończył produkcję własnych smartfonów, nie oznacza że firma porzuciła cały rynek urządzeń mobilnych. Wręcz przeciwnie, amerykański gigant aktywnie wspiera smartfony za pomocą oprogramowania. A ostatnio skupia się na integracji tych urządzeń z własnym systemem operacyjnym.

Koncern właśnie zaktualizował swą firmową aplikację Your Phone, wzbogacając ją o funkcję prezentowania powiadomień ze smartfonów z Androidem. Dzięki tej aktualizacji, podczas pracy na komputerze możemy przeczytać otrzymane powiadomienia bez konieczności sięgania po telefon. Dodam, że testy wspomnianej funkcji trwały już od kilku dobrych miesięcy, podczas których bardzo dokładnie sprawdzano jej funkcjonalność i upewniano się, że nie sprawia żadnych problemów.

Funkcja nie ma żadnych ograniczeń w zakresie typu powiadomień. Będzie prezentowała wszystkie, dopóki smartfon jest bezprzewodowo połączony z komputerem. Niestety na chwilę obecną możemy tylko czytać otrzymane wiadomości, gdyż nie ma jeszcze dostępnej funkcji szybkich odpowiedzi. Microsoft zapewnia jednak, że ta pojawi się w niedalekiej choć nie do końca sprecyzowanej przyszłości. Musimy więc trochę na nią poczekać.

Dodam, że w celu skorzystania z nowej funkcji, należy posiadać Windowsa 10 z aktualizacją z kwietnia 2018 oraz aplikację Your Phone w wersji co najmniej 1.19052.657.0.

Your Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...