Android z nową funkcją ratującą życie

Google stara się, by Android był platformą maksymalnie użyteczną, dlatego nieustannie wzbogaca go o nowe funkcje. Jedną z ciekawych nowości jest wysyłanie lokalizacji użytkownika w przypadku łączenia się z numerami alarmowymi.

Czasem zdarza się nam sytuacja, że potrzebujemy pomocy, gdyż mieliśmy wypadek samochodowy spowodowany np. wybiegnięciem dzika na drogę, ale nie mamy pojęcia gdzie się aktualnie znajdujemy. Posiadacze smartfonów z Androidem nie muszą się już tym przejmować.Google wzbogaciło bowiem system o zupełnie nową funkcję, która automatycznie przesyła służbom ratunkowym naszą lokalizację gdy łączymy się z numerami alarmowymi. Funkcja bazując na WiFi, GPS oraz nadajnikach komórkowych, określi naszą pozycję i gdy zechcemy wezwać karetkę, ratownicy od razu będą wiedzieć gdzie się znajdujemy.

Google zapewnia, że dane o lokalizacji nie będą wysyłane nikomu poza służbami ratowniczymi, jednak jest pewien szkopuł, który ogranicza użyteczność tej funkcji. Musi oba bowiem być wspierana przez operatora i najwięcej firm, które ją obsługują znajduje się w Europie.

Google zapewnia jednak, że pracuje z operatorami w innych krajach, by także mogli obsługiwać Emergency Location Service.

Źródło: Googlepolicyeurope.blogspot.comYou may also like...