Android zbliża się do miliarda aktywacji

Nie można zaprzeczyć, że Android praktycznie opanował rynek urządzeń mobilnych, a teraz zaczyna pojawiać się w urządzeniach innych segmentów, jak chociażby aparaty fotograficzne, odtwarzacze przenośne, a nawet lodówki.

Podczas konferencji Dive Into Mobile, szef Google Eric Schmidt, ujawnił, że liczba aktywacji urządzeń z systemem Android, zbliża się do 1 miliarda i przekroczy ją w ciągu 6-9 najbliższych miesięcy. Obecnie każdego dnia aktywowanych jest około 1,5 miliona nowych urządzeń, a na chwilę obecną w użyciu jest już ponad 750 milionów smartfonów z Androidem.Schmidt bardzo optymistycznie patrzy w przyszłość twierdząc, że w ciągu roku lub dwóch, pojawi się na świecie co najmniej 2 miliardy urządzeń z systemem, którego znakiem rozpoznawczym jest mały, zielony robocik. Szef Google liczy na to, że pomoże w tym debiut nowych urządzeń low-end pochodzących od azjatyckich producentów.

Jego zdaniem tanie urządzenie wyposażone w internetową przeglądarkę, to obecnie wszystko czego potrzebujemy, by wkroczyć w świat informacji. Ja bym jeszcze dołożył spory ekran oraz szybki procesor, bo od tych elementów zależy wygoda użytkowania takiego sprzętu.

Źródło: Allthingsd.com

You may also like...