Google Pay ułatwi płacenie za wspólne kolacje

Google zaktualizowało swój system mobilnych płatności Google Pay, wprowadzając szereg nowych opcji. Podnoszą funkcjonalność aplikacji, ułatwiając m.in., płacenie w restauracjach oraz przesyłanie pieniędzy znajomym.

Choć jednym z najpopularniejszych systemów mobilnych płatności jest obecnie Apple Pay, z którego można korzystać również w Polsce, to rywale nie śpią. Konkurencyjny system Google Pay doczekał się aktualizacji, wprowadzającej wiele nowych opcji, podnoszących atrakcyjność tej aplikacji.

Z nowości wymienić można chociażby funkcje zapożyczone z Google Pay Send. Dzięki temu proszenie przyjaciół o pieniądze lub wysyłanie im środków finansowych, stało się znacznie wygodniejsze. Można to zrobić z poziomu tej samej aplikacji, która zarządza naszymi płatnościami. Pojawiła się także funkcja umożliwiająca dzielenie rachunku w restauracji, co przyda się szczególnie osobom uwielbiającym spotkania z przyjaciółmi przy pizzy i piwie. Specjalna zakładka umożliwia wybranie płatności, a następnie poproszenie maksymalnie pięciu osób, by opłaciły swoją część. Opcja w tej chwili dostępna jest jednak tylko w USA, ale wkrótce zostanie uruchomiona także w UK.

Kolejną z nowości jest przechowywanie biletów na różnego rodzaju wydarzenia oaz kart pokładowych. Aktualnie funkcja współpracuje z Ticketmaster oraz Southwest, ale w planach jest także obsługa Eventbrite, Singapore Airlines i Vueling. Można je przechowywać w zupełnie nowej zakładce, wspólnie z kartami podarunkowymi oraz lojalnościowymi. Dzięki temu, że nie musimy już drukować biletów, unikamy ryzyka ich zagubienia.

Dopełnieniem wprowadzonych zmian jest łatwiejsze zarządzanie informacjami o wszystkich płatnościach, zarówno ze strony usługi, jak i z poziomu samej aplikacji. Nową wersję aplikacji Google Pay znajdziecie w Google Play Store.

Google Pay

Źródło: Google.com

You may also like...