Galaxy Watch oficjalną nazwą smartwatchy Samsunga

Samsung postanowił ujednolicić nazewnictwo swych smartwatchy. Zamiast nazwy Gear S, producent będzie używał nowej marki o nazwie Galaxy Watch. Pod jej szyldem ukaże się kolejny smartwatch, dotychczas znany jako Gear S4.

Duże firmy czasem decydują się na przebrandowienie jakiegoś produktu, w celu ułatwienia klientom zorientowania się w ich ofercie. Jeśli bowiem producent ma kilka urządzeń o zbliżonych nazwach, konsument może się w tym nieco pogubić i wybierze sprzęt konkurencji. Samsung chce uniknąć takich sytuacji, dlatego postanowił stworzyć markę Galaxy Watch, pod którą będą teraz sprzedawane smartwatche.

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że nadchodzący Gear S4 może być dostępny pod zupełnie inną nazwą i wygląda na to, że doniesienia się potwierdziły. Kilka tygodni temu Samsung złożył bowiem w amerykańskim biurze patentowym wniosek o rejestrację nowego znaku handlowego o nazwie Galaxy Watch. W zeszłym miesiącu taki sam wniosek trafił do koreańskiego odpowiednika tego organu, co można uznać za oficjalne potwierdzenie nowej nazwy nadchodzącego sprzętu.

Galaxy Watch będzie pierwszym z nowej serii produktów i jako taki zaoferuje, użytkownikom sporo nowych funkcji. Jedną z kluczowych będzie obecność asystenta Bixby znanego już ze smarfonów. Do tej pory głosowy pomocnik nie był bowiem obecny w sprzęcie noszonym, więc producent zamierza to zmienić. Kolejną nowością jest zmiana platformy, na której działać ma zegarek. Zamiast Tizen OS, koncern zamierza zastosować Wear OS.

Z innych doniesień wynika też, że sprzęt będzie mieć nieco większą baterię, a także nieco odświeżone wzornictwo. Otrzyma również czujnik ciśnienia krwi, który z pewnością jeszcze bardziej rozszerzy funkcje monitorowania zdrowia użytkownika.

Dokładne szczegóły techniczne Galaxy Watch poznamy już za kilka tygodni. Zegarek zostanie bowiem zaprezentowany 9 sierpnia, równocześnie ze smartfonem Galaxy Note 9.

Galaxy Watch

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...