Windows Phone walczy o przetrwanie

Najnowszy raport firmy NetMarketShare pokazuje, że Windows Phone wkrótce może odejść w zapomnienie. Obecny udział tej platformy w rynku sprzętu mobilnego wynosi 0,15%.

Kilka lat temu Microsoft podjął próbę zaistnienia na rynku urządzeń mobilnych, nawiązując współpracę z Nokią. Próba zakończyła się fiaskiem i amerykański gigant niedawno całkowicie wycofał się z rynku mobilnego.

Jego system Windows Phone nadal jednak funkcjonuje, choć wiać wyraźnie, że są to już ostatnie jego podrygi. Potwierdza to najnowszy, styczniowy raport przygotowany przez NetMarketShare, Jest to firma specjalizująca się w zbieraniu danych na temat popularności przeglądarek i systemów operacyjnych. Wynika z niego, że platforma Microsoftu ma obecnie jedynie 0,15 procentowy udział w rynku smartfonów.

Wyniki pozostałych platform wyglądają znacznie lepiej. W styczniu Android był najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie, a jego udział w rynku wynosił 68,45%. Na drugim miejscu z wynikiem o ponad połowę gorszym uplasował się iOS, który zdobył 30,60%.

Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. Series 40 z wynikiem 0,12% oraz BlackBerry OS, który zdobył 0,10% rynku.

Windows Phone

Źródło: Softpedia.com

You may also like...

3 komentarze

  1. Grzesiu pisze:

    Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie te wpisy na forach o wielkości WM. Tylko Windows! Zobaczycie! Nigdy Andka ani IOS !!! Nawet program wsparcia był. Testerzy. Śmiech. Nad rozwojem pracowali studenci w ramach praktyk. No to jak to mogło się udać???

  2. krzysiek pisze:

    Wcale mnie to nie cieszy użytkowałem Lumie prawie 7 lat i szczerze mówiąc nie widzę dla siebie alternatywy ale cóż nie mam wyjścia lumia sprzedana i coż zostaje srajfon albo android hehe 🙂