Użytkownicy platformy Netflix celem ataku phisingowego

Użytkownicy platformy Netflix stali się celem kolejnego ataku phisingowego. Przestępcy przy pomocy emaili próbują wyłudzić od nich dane do kont, by następnie mogli je przejąć.

Phising to najpowszechniejsza obecnie forma ataku hakerskiego i co gorsza najbardziej skuteczna. Na sfałszowane emaile nabierają się nie tylko zwykli użytkownicy oddając konta do swych usług. Ale też pracownicy firm, nieświadomie przelewając miliony na konta przestępców.

Teraz przestępcy za cel obrali użytkowników popularnej platformy Netflix. Media informują, ze subskrybenci otrzymują emaile z informacją, że ich konto zostało zawieszone. W treści wiadomości proszeni są również o odnowienie członkostwa, jeśli chcą dalej korzystać z usługi.

Jak można się domyślać, link znajdujący się w emailu prowadzi do specjalnie spreparowanej fałszywej strony, której zadaniem jest przejęcie loginu i hasła dostępu. Jeśli więc otrzymaliście taką wiadomość, to należy ją zignorować, a na pewno pod żadnym pozorem nie wolno klikać na umieszczony w niej link.

Netflix

Źródło: Bgr.com

You may also like...