Brytyjski e-bike Gin X do weekendowych przejażdżek zaskakuje atrakcyjną ceną

Brytyjska firma Gin wprowadziła do sprzedaży nowy e-bike Gin X. Jednoślad o minimalistycznej stylistyce cechuje niezły zasięg oraz dość atrakcyjna cena.

Założona w zeszłym roku brytyjska firma Gin skupia się na produkcji niezłej klasy rowerów elektrycznych, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Jej najnowszą propozycją jest model Gin X, który właśnie trafił do sprzedaży. Produkt charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem i niezłym wyposażeniem, a jego cena jest dość atrakcyjna jak na tę klasę sprzętu.

Rower dysponuje lekką ramą wykonaną z aluminium 6061, która dzięki odpowiedniej konstrukcji ułatwia zatrzymanie się na światłach. Pasuje przy tym do użytkowników o wzroście od 1,61 m do 1,91 m.

Gin X minimalistycznym rowerem do wypadów za miasto

Gin X

E-bike wyposażono w umieszczony w tylnej piaście silnik Bafang o mocy 250 W, który zapewnia elektryczne wspomaganie do prędkości 25 km/h. Oferuje również pięć trybów mocy, więc można go dopasować także do osób pragnących poruszać się znacznie wolniej. Natomiast 7-biegowa przerzutka Shimano zapewnia płynną jazdę.

Warto jednak pamiętać, że prędkość jest elektronicznie zablokowana, aby dostosować rower do unijnych regulacji prawnych. Da się jednak ją odblokować, a wówczas rowerem pojedziemy z prędkością nawet 52 km/h. I nie musimy przy tym kręcić pedałami, gdyż na kierownicy znajduje się manetka przyspieszenia.

Zintegrowana z ramą 48 V bateria o pojemności 615 Wh składa się z 21,7 tys. ogniw i możemy na niej przejechać dystans 120 km. Jej ładowanie zajmuje natomiast maksymalnie sześć godzin.

O wygodę jazdy tym rowerem dbają natomiast 27,5″ koła z nałożonymi na nie 2,1″ szerokości uniwersalnymi oponami CST Jack Rabbit. Regulowany przedni amortyzator z blokadą doskonale tłumi wszelkie nierówności, zaś hydrauliczne hamulce tarczowe Zomm z przodu i z tyłu, ułatwiają zatrzymanie się.

Na kierownicy znajdziemy również komputer rowerowy z monochromatycznym ekranem LCD, który wyświetla najważniejsze informacje, jak prędkość czy naładowanie baterii. Mamy też mocny reflektor LED i tylne światło, zaś błotniki chronią nas przed ochlapaniem podczas jazdy w deszczu.

Rower Gin X dostępny jest na brytyjskim oraz europejskim rynku w cenie 999 funtów. Jednoślad można zamawiać bezpośrednio na stronie producenta. Można też wybrać wersję z tylnym bagażnikiem w cenie 1049 funtów lub torbami za 1090 funtów.

Oczywiście jeśli poszukujecie roweru o innej konstrukcji, na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli.

Źródło

You may also like...