Generator MARS-2000 awaryjnym źródłem zasilania dla domowych urządzeń

Firma Lipower wprowadza do sprzedaży nowy generator MARS-2000, który może zapewnić awaryjne zasilanie dla domowych urządzeń. Ma pojemność 1460 Wh i moc 2000 W.

Kryzys energetyczny spowodował, że wiele państw zaczyna przygotowywać swych obywateli na blackouty. Brytyjski rząd już zapowiedział, że takie wyłączenia prądu mogą mieć miejsce, co spowodowało znaczny wzrost zainteresowania domowymi generatorami. Każdy z nas ma bowiem w domu urządzenia, które muszą mieć energię, czy to sprzęt medyczny, lodówka, czy też komputer stanowiący narzędzie naszej pracy.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele domowych generatorów, które są przenośne i kompaktowe. A przy tym na tyle ciche, że można z nich korzystać nie tylko w domu, ale też mieszkaniu w bloku. Jednym z najnowszych urządzeń tego typu jest MARS-2000, który właśnie wchodzi do sprzedaży.

Cichy generator dla domu

To stosunkowo nieduże i lekkie urządzenie o wymiarach 320 x 230 x 330 mm i masie 16,1 kg, które dysponuje baterią LiFePO4 o pojemności 1460 Wh. Zastosowany tu akumulator jest znacznie trwalszy w przeciwieństwie do tradycyjnych baterii litowo-jonowych, których pojemność spada do 80% już po 500 cyklach ładowania. Producent deklaruje, że pojemność spadnie do 80% dopiero po 3500 cykli ładowania.

Moc 2000 W umożliwia z kolei zasilanie dużych urządzeń. A może ich być całkiem sporo, gdyż sprzęt posiada 10 różnych wyjść. Znajdziemy w nim trzy gniazdka AC, dwa wyjścia DC 12V, gniazdo zapalniczki, trzy porty USB-A oraz jeden USB-C PD 60 W.

Producent generatora zadbał też o bezpieczeństwo sprzętu oraz jego użytkowników. Urządzenie posiada inteligentny system chłodzenia baterii, który obejmuje wydajny moduł rozpraszania ciepła o dużej powietrzni oraz metalowe wsporniki przewodzące ciepło. Całość rozprasza ciepło bardzo skutecznie, a co ważne bez zbędnego hałasu.

Wbudowany wyświetlacz LCD umożliwia natomiast wygodne sprawdzanie statusu urządzenia. Widać na nim m.in., pojemność baterii, informacje o błędach, poziom ładowania itp. Nie zabrakło też ochrony przed przeładowaniem, przepięciem, przeciążeniem, zwarciem oraz przegrzaniem.

Jeśli chodzi o ładowanie, to MARS-2000 oferuje kilka sposobów uzupełniania wbudowanego akumulatora. Możemy to robić z gniazdka elektrycznego, zapalniczki samochodowej, albo paneli słonecznych. Wykorzystanie tego ostatniego sposobu, naładuje akumulator w ciągu około 5,6 godziny, jeśli skorzystamy z dwóch 100 W zestawów paneli APOLLE100. Ładowanie z gniazdka zajmuje 5,6 godziny, zaś z zapalniczki samochodowej 16 godzin.

Generator dostępny jest w kolorze niebieskim lub żółtym, a można go zakupić bezpośrednio na stronie producenta w cenie 1089 dolarów. Jeśli zdecydujemy się na zestaw ze 100 W ogniwem solarnym, zapłacimy za całość 1291 dolarów.

Oczywiście jeśli poszukujecie innego generatora, to na tej stronie znajdziecie duży ich wybór w atrakcyjnych cenach.

generator

Źródło

You may also like...