Microsoft ratuje kolejną aplikację z Windows 10 Mobile

Choć Windows 10 Mobile jest system martwym, to stworzone dla niego aplikacje nie muszą ginąć wraz z nim. Microsoft przenosi więc kolejne programy na Androida oraz iOS.

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił oficjalną śmierć systemu Windows 10 Mobile. Firma nie chce jednak, by stworzone dla tej platformy aplikacje znikły z rynku. Koncern chce bowiem, aby były dostępne dla każdego bez względu na używany system, dlatego przenosi swe usługi na Androida oraz iOS.

Kolejną aplikacją, która zostanie przeniesiona na nowy sprzęt jest Movies & TV, doskonale znana użytkownikom Windowsa 10. Aplikacja nie będzie jednak mieć łatwego życia, gdyż na tym polu jest silna konkurencja, a program będzie musiał rywalizować m.in., z iTunes oraz Google Play Movies & TV.

Amerykański koncern nie ustalił jeszcze daty premiery swej aplikacji na nowych platformach, lecz firma pracuje ponoć tak szybko jak się da. Nie chce więc na razie składać w tej sprawie żadnych deklaracji, jednakże mówi się, że pierwsze wersje poglądowe mogą pojawić się już pod koniec bieżącego roku.

Nie jest to pierwsza aplikacja z Windows 10 Mobile, którą Microsoft przenosi na dwie najpopularniejsze platformy mobilne. Wcześniej koncern uczynił to samo z przeglądarką Microsoft Edge. Na razie jednak próba podbicia Androida oraz iOS, nie idzie najlepiej. Z aplikacji korzysta bowiem na Androidzie 5 mln osób, choć liczba użytkowników ciągle rośnie. Znacznie lepiej wygląda sprawa aplikacji pakietu Microsoft Office, które są bardzo popularne na systemach Google i Apple.

Windows 10 Mobile

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...