Autopilot Tesli w nietypowy sposób rozpoznaje Księżyc

Jeden z użytkowników samochodu Tesli zauważył, że Autopilot w dość nietypowy sposób interpretuje Księżyc. Komputer uważa go za żółte światło sygnalizacji ulicznej.

Autopilot oferowany w pojazdach amerykańskiej marki Tesla jest jednym z ich atutów, ale również źródłem sporych problemów. Ta technologia półautonomicznej jazdy wyręczająca kierowców podczas podróży, w przeszłości spowodowała bowiem kilka wypadków zakończonych śmiercią oraz obrażeniami użytkowników.

Od tego czasu producent jednak znacznie tę technologię dopracował i obecnie oferuje ją w formie abonamentu. Wcale nie oznacza to jednak, że system jest idealny, gdyż nadal potrafi zaskoczyć swym działaniem, którego nie przewidzieli jego autorzy.

Jeden z użytkowników zamieścił na Twitterze wideo prezentujące dziwne zachowanie Autopilota związane z Księżycem. Mężczyzna jechał pewnej nocy autostradą, podczas której Księżyc był akurat w pełni i wisiał tuż nad horyzontem. W pewnym momencie kierowca ze zdziwieniem zauważył, że jego pojazd zwalnia, ponieważ Autopilot wziął Księżyc za żółte światło sygnalizacji świetlnej.

Spowolnienie nie było zbyt duże, ale dało się je odczuć. Kierowca twierdzi również, że dało się zauważyć lekkie wahanie systemu, gdy na ekranie pojawiło się żółte światło, jakby komputer nie do końca wiedział co robić.

Nic nie wskazuje na to, by Tesla była świadoma problemu, a przynajmniej nie ma na razie ze strony firmy żadnego komentarza.

Autopilot

Źródło

You may also like...