Office 2019 uruchomimy tylko na Windowsie 10

Microsoft potwierdził, że w drugiej połowie tego roku na rynek trafi nowa wersja pakietu biurowego Office 2019. Zła wiadomość jest taka, że uruchomimy go tylko na komputerze z Windows 10.

Microsoft znalazł kolejny sposób na zwiększenie liczby instalacji systemu Windows 10. Amerykański koncern chce wykorzystać w tym celu najnowszą odsłonę popularnego pakietu biurowego.

Firma potwierdziła, że premiery Office 2019 możemy oczekiwać już w połowie tego roku. Niestety jeśli posiadamy na swym komputerze starszą wersję systemu operacyjnego, to nowego oprogramowania nie uruchomimy. To dlatego, że jest ono przeznaczone wyłącznie dla platformy Windows 10. Na szczęście dotyczy to tylko samodzielnej kopii Office 2019.

Office 365 nadal będzie funkcjonował na starszych systemach. Nie jest to jednak wielkie pocieszenie, gdyż to oprogramowanie jest w modelu abonamentowym. Użytkownik musi więc co miesiąc opłacać subskrypcję, co nie jest zbyt opłacalnym rozwiązaniem.

Przy okazji dowiedzieliśmy się o skróceniu rozszerzonego wsparcia dla Office 2019 z dożywotnią licencją, z dotychczasowych 5 do zaledwie dwóch lat. Na szczęście główne wsparcie nadal będzie trwało pięć lat.

Office 2019

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...