Anthem zawiesza konsole PlayStation 4. Sony zwraca pieniądze za grę

Długo oczekiwana gra Anthem, sprawia gigantyczne problemy użytkownikom PlayStation 4. Tytuł popsuł już humor właścicielom wielu konsol, więc lepiej na razie go nie kupować.

Tworzona od wielu lat gra Anthem, wreszcie doczekała się swej premiery. Stworzona przez BioWare strzelanka ukazała się pod koniec zeszłego miesiąca. Masa fanów studia postanowiła więc osobiście sprawdzić co przez ten czas udało się twórcom dokonać.

Niestety premiera tytułu nie jest najszczęśliwsza dla użytkowników konsol PlayStation 4, którym nowa gra brickuje sprzęt. Reddit oraz oficjalne forum gry zostały wręcz zalane skargami od użytkowników japońskiej konsoli.

Większość skarg dotyczy zawieszania się całego sprzętu, który wyłącza się, zaś na ekranie pokazuje się komunikat o błędzie CE-36329-3. W niektórych przypadkach następuje weryfikacja poprawności działania systemu konsoli, ale zdarzają się też zgłoszenia o zbrickowaniu urządzenia, które przestaje się już włączać. Problem nie jest przy tym ograniczony tylko do konkretnej wersji konsoli i dotyka wszystkich jej wariantów.

Sony na razie zaoferowało użytkownikom pełny zwrot pieniędzy za zakupioną grę. Ale to nie rozwiązuje problemu w przypadku osób, którym Anthem już namieszał w konsoli. Electronic Arts odpowiedzialne za dystrybucję gry potwierdziło, że faktycznie wykryto problemy z działaniem nowej produkcji. Uruchomiło więc na swym forum specjalny wątek by zebrać jak najwięcej danych. Nie wiemy jednak kiedy można liczyć na aktualizację, która rozwiąże ten kłopot.

Anthem

Źródło: EA.com

You may also like...