Patent pokazuje wygląd przyszłego slidera Huawei

Chiński koncern Huawei pracuje nad smartfonem typu slider. Najnowszy patent pokazuje jak nowy sprzęt miałby wyglądać. A jego konstrukcja jest bardzo zbliżona do oferowanego już modelu Honor Magic 2.

Huawei także opracowuje koncepcje pozwalające zrezygnować z montowania w swych smartfonach notcha. Chiński koncern postawił na mechanizm slidera, zastosowany już w jednym z modeli. Dzięki czemu nie musi dziurawić ekranu, ani też montować wysuwanych kamer. Jego ekran może więc mieć bardzo wąskie ramki, gdyż przednia kamera pojawia się, gdy przesuniemy część obudowy.

Taką konstrukcję producent zastosował już w modelu Honor Magic 2. Ale wygląda na to, że zamierza nadal podążać w tym kierunku. Tak sugeruje najnowszy patent koncernu, odkryty przez witrynę LetsGoDigital. Patent wskazuje na obecność podwójnej kamery przedniej wyposażonej we własną lampę LED, a także podwójnej kamery tylnej. Na grafikach nie widać natomiast czytnika odcisków palców, co mogłoby sugerować, że producent zamontuje go bezpośrednio w wyświetlaczu, albo we włączniku.

Choć jest to tylko patent, to Huawei ma już w swej ofercie smartfona o podobnej konstrukcji jakim jest wspomniany Honor Magic 2. Nie można więc wykluczyć, że niebawem pojawi się kolejny model wykorzystujący mechanizm rozsuwanej obudowy. Otwartą kwestią pozostaje natomiast to, kiedy nowy model trafi na sklepowe półki oraz jaką będzie nosił nazwę.

Honor Magic 2

Honor Magic 2

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...