Aplikacja Canon Photo Culling pomoże wybrać najlepsze zdjęcia

Canon opracował nową aplikację, która ułatwi wybranie najlepszego zdjęcia z tysięcy wykonanych. Canon Photo Culling w pełni zautomatyzuje ten proces.

Fotografowanie smartfonem nie jest łatwe, gdyż trzeba uwzględnić wiele czynników, aby zdjęcie wyszło tak jak powinno. Amator nie będzie więc w stanie od razu wykonać świetnej fotki, ponieważ wymaga to treningu. Musi więc wykonywać setki zdjęć, a następnie przeglądać je, aby wybrać te najlepsze.

Zadanie to jest bardzo żmudne i wymaga poświęcenia mnóstwa czasu. Canon opracował jednak narzędzie, które wykona to za nas. Służy do tego wypuszczona właśnie aplikacja Canon Photo Culling.

Canon Photo Culling

Jej działanie opiera się na specjalnym silniku o nazwie PHIL (Photography Intelligence Learning). Jest to sztuczna inteligencja, która przegląda zdjęcia i ocenia je na podstawie czterech kryteriów: ostrości, szumu, emocji oraz zamkniętych oczu. W zależności od wybranego trybu zaprezentuje najlepsze fotografie z zestawu lub zgrupuje podobne zdjęcia, zanim wybierze te najlepsze.

Canon Photo Culling

Aplikacja jest również ogólnym narzędziem do zarządzania naszymi zdjęciami. Pokazuje nam ile miejsca zajmują nasze fotki, ile z nich zdążyliśmy już usunąć itp. Dodatkowo może prezentować dynamiczny album z wydarzeniami na podstawie wydarzeń lub dat w ciągu roku. Potrafi również sprawdzić czy istnieją duplikaty zdjęć, a następnie zasugeruje ich usunięcie.

Canon Photo Culling

Canon Photo Culling na razie udostępniono tylko na platformę iOS, ale musicie mieć świadomość, że korzystanie z niej wymaga sięgnięcia do portfela. Wprawdzie sama aplikacja jest bezpłatna, to trzeba opłacić abonament aby móc jej używać. Kosztuje 2,99 dolarów miesięcznie lub 14,99 dolarów za rok.

Źródło

You may also like...