Bitcoin po raz pierwszy przekroczył wartość 50 tys. dolarów

Według najnowszych danych CoinMarketCap, Bitcoin po raz pierwszy w historii przekroczył wartość 50 tys. dolarów. Jest to głównie zasługa Tesli, która zainwestowała w tę kryptowalutę ogromne pieniądze.

Parę lat temu niektórzy analitycy rynkowi sugerowali, że w przyszłości Bitcoin może kosztować nawet 100 tys. dolarów. Wówczas takie prognozy można było uznać za żart, ale wygląda na to, że ktoś po prostu przewidział przyszłość. Według danych CoinMarketCap, po raz pierwszy w historii jej kurs przekroczył 50 tys. dolarów.

Cena bitcoinów rośnie już od pewnego czasu i kilka dni temu przekroczyła 40 tys. dolarów. Za ostatni wzrost kursu odpowiedzialna jest jednak Tesla, która kilka dni temu potwierdziła dużą inwestycję w tę kryptowalutę. Znany producent aut elektrycznych kupił bowiem bitcoiny o wartości 1,5 mld dolarów. A jakby tego było mało, pracuje nad tym, aby klienci mogli płacić za kupowane auta wspomnianą kryptowalutą, co dodatkowo zwiększy jej popularność.

Tesla może na tym nieźle zarobić, gdyż zanosi się na to, że kurs BTC w najbliższej przyszłości będzie nadal rósł. Inwestycjami w kryptowalutę zainteresowane są również banki JP Morgan oraz Morgan Stanley. Rozważają zainwestowanie w nią 150 mld dolarów, czyli 100-krotnie więcej od amerykańskiej firmy. Jeśli to zrobią, jego kurs może wystrzelić jak rakieta i znacznie przekroczyć wspomniane 100 tys. dolarów.

Ostatni wzrost kursu oznacza, że Bitcoina dzieli tylko 8 procent od kapitalizacji rynkowej na poziomie 1 biliona dolarów. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu bitcoiny można było kupować po kilkanaście złotych. Dziś za 1 BTC można natomiast mieć niezły samochód. Jeśli więc ktoś był przewidujący i zachomikował kilkadziesiąt bitcoinów, dziś jest milionerem ustawionym na długie lata.

Bitcoin

Źródło

You may also like...