Na składany iPhone poczekamy dłużej niż myślimy

Pierwszy składany iPhone nie pojawi się na rynku zbyt szybko. Według ekspertów z firmy EqualOcean, jego premiera może nastąpić nie wcześniej jak w 2023 roku.

Składane smartfony jeszcze do niedawna były domeną praktycznie trzech producentów, mianowicie Samsunga, Huawei oraz Royole. Kolejni producenci mają jednak te urządzenia w kręgu swych zainteresowań i wkrótce w sklepach może się od nich zaroić. Tylko Xiaomi planuje zaprezentować w tym roku trzy takie urządzenia, a własne plany wobec tych urządzeń ma również TCL. Chiński koncern pokazał niedawno bardzo interesujący prototyp takiego sprzętu.

Apple również interesuje się składanymi smartfonami i według ostatnich przecieków testuje już pierwsze prototypy. Na gotowe urządzenia będziemy jednak musieli poczekać i to znacznie dłużej niż sądzimy.

Amerykańska firma bardzo ostrożnie podchodzi bowiem do tego tematu i na razie nie chce wkraczać w ten segment rynku. Według ekspertów z firmy EqualOcean, pierwsze jej składane urządzenie pojawi się dopiero w 2023 roku. Według raportu sprzęt będzie miał wyświetlacz o przekątnej pomiędzy 7,3″ a 7,6″, którego można by obsługiwać za pomocą rysika Apple Pencil. Mogłoby to oznaczać, że urządzenie będzie hybrydą stanowiącą połączenie smartfona oraz tabletu.

Rzecz jasna powyższe informacje nie są oficjalne, więc to jedynie prognozy które nie muszą znaleźć potwierdzenia w faktach. Tym bardziej że, inne przecieki sugerują iż składany iPhone może przypominać telefony z klapką i były to sprzęt podobny do Galaxy Z Flip.

Naturalnie 2023 rok to dość odległa przyszłość i do tego czasu wiele jeszcze może się zdarzyć.

składany iPhone

Źródło

You may also like...