Apple testuje nową generację Touch ID oraz składane smartfony

Według najnowszych doniesień, Apple testuje ekranową wersję technologii Touch ID. Firma przygląda się również składanym smartfonom, które być może wprowadzi na rynek.

Fani Apple coraz głośniej narzekają, że ich ulubiony producent przestał wprowadzać do swych smartfonów innowacje. Właściwie każdy kolejny model telefonu z jabłuszkiem na obudowie niewiele różni się od swego poprzednika, co zniechęca ich użytkowników do wymiany na nowszy model. Takie podejście oznacza mniejsze zainteresowanie produktami koncernu, a tym samym mniejsze zyski.

Nie oznacza to jednak, że producent nie wprowadza do sprzętu nowych rozwiązań, jednak nie wszystkie pomysły są trafione. Tak było m.in., z technologią Face ID, która zastąpiła przestarzały system Touch ID. Problem w tym, że rozwiązanie nie jest idealne, często się myli, a poza tym w obecnej rzeczywistości kiedy to nosimy na twarzach maseczki, zupełnie się nie sprawdza.

Touch ID powróci wbudowane w ekran

Od pewnego czasu krążą więc plotki sugerujące iż amerykańska firma planuje powrócić do Touch ID, lecz w zupełnie nowej wersji. Wzorem producentów smartfonów z Androidem, czytnik byłby wbudowany w wyświetlacz. Sam producent niczego nie potwierdza, ale najnowsze raporty sugerują, że taki pomysł jest coraz bliższy realizacji. Według Bloomberga firma obecnie prowadzi testy nowego wyposażenia smartfonów. Nie oznacza to jednak, że porzuci Face ID, gdyż prawdopodobnie udostępni oba systemy autoryzacji. Ekranowy czytnik pozwoli jednak odblokować telefon znacznie szybciej, a przy tym również wygodniej.

Apple testuje ekrany składanych smartfonów

Bloomberg twierdzi też, że koncern z Cupertino testuje składane smartfony. Póki co nie ma jeszcze mowy o testowaniu kompletnych prototypów, gdyż na razie sprawdzane są same wyświetlacze, które posiadają niemalże niewidoczny zawias. Firma ponoć prowadzi też rozmowy z firmami na temat możliwych rozmiarów wyświetlaczy. Jedna z propozycji dotyczy wyświetlacza o rozmiarze zbliżonym do posiadanego przez iPhone 12 Pro Max, który ma 6,7″.

Raczej nie ma co liczyć na to, że składane smartfony Apple pojawią się w tym roku. Nie można jednak wykluczyć, że już w tegorocznych modelach znajdziemy czytniki biometryczne wbudowane w ekrany.

Touch ID

Źródło

You may also like...