Huawei Honor 8 nie dostanie Oreo

Użytkownicy Huawei Honor 8 z pewnością nie będą zadowoleni. Producent oświadczył bowiem, że model z 2016 roku nie dostanie aktualizacji do Androida 8.0 Oreo, gdyż nie pozwala na to jego specyfikacja.

W ostatnim czasie producenci smartfonów znacznie przyspieszyli dystrybucję aktualizacji do Androida 8.0 Oreo i dostało ją całkiem sporo modeli. Niektóre dopiero go dostaną, ale wśród nich nie znajdzie się model Huawei Honor 8, który trafił do sprzedaży na początku 2016 roku.

Choć smartfon nie jest jeszcze taki stary, to jego producent właśnie oświadczył na Twitterze, że model ten nie dostanie Oreo. Indyjski oddział firmy poinformował, że ograniczenia sprzętowe i programowe, uniemożliwiają bowiem udostępnienie aktualizacji temu produktowi.

Komunikat jest niewątpliwie sporym zaskoczeniem dla obecnych posiadaczy Huawei Honor 8. Jeszcze w październiku zeszłego roku producent sugerował bowiem, że jest duże prawdopodobieństwo iż ten model dostanie jednak Oreo. Oczywiście to jeszcze nie tragedia, gdyż z pewnością pojawią się nieoficjalne ROM’y, które pozwolą korzystać z tego systemu.

Huawei Honor 8

Źródło: Twitter.com

You may also like...