Problemy z dyskrecją Chrome dla Androida

Jeden z użytkowników odkrył, że tryb Incognito w przeglądarce Chrome dla Androida, wcale nie jest tak dyskretny. Przechowuje bowiem logi wszystkiego co robimy na telefonie, łącznie z oglądanymi wideo.

Przeglądarka Chrome dysponuje funkcją Incognito, czyli prywatnym trybem pracy aplikacji. Po jego aktywacji, aplikacja nie będzie zapisywać historii przeglądanych stron, plików cookie, informacji w formularzach itp. Okazuje się jednak, że w wersji na Androida, tryb nie do końca działa tak jak powinien.

Użytkownik portalu Reddit przypadkiem odkrył, że przeglądarka nawet w trybie Incognito zapisuje logi, a tym także oglądane przez użytkownika filmy. Odkrył to zupełnie przypadkiem, ponieważ korzysta z aplikacji zapisujących logi powiadomień, które chronią go przed przegapieniem któregoś z nich.

Dobre jest to, że logi przechowywane są tylko do momentu restartu smartfona, więc czynność ta usuwa je z pamięci. Mimo wszystko zapisywanie logów w trybie, który z założenia powinien zapewniać użytkownikowi pełną prywatność, nie jest dobrą wiadomością. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Google szybko naprawi ten błąd.

Chrome

Źródło: Reddit.com

You may also like...