Xiaomi planuje na 2021 rok trzy składane smartfony

Według najnowszych doniesień, Xiaomi wreszcie wprowadzi na rynek składane smartfony. W przyszłym roku firma zaoferuje swym klientom aż trzy takie urządzenia.

Aktualnie z dużych producentów sprzętu mobilnego jedynie Samsung oraz Huawei mają w swej ofercie składane smartfony. Inne firmy dość ostrożnie podchodzą bowiem do takiego sprzętu. Ale to wcale nie oznacza, że jego produkcja nie znajduje się w kręgu ich zainteresowań. Oba koncerny pokazały, że istnieje spory popyt na składaki, więc w przyszłym roku do walki o portfele klientów włączą się kolejne firmy.

Jeden z analityków twierdzi, że kolejną firmą planującą wprowadzenie na rynek składanych urządzeń będzie Xiaomi. Według niego chiński koncern w przyszłym roku zaoferuje aż trzy modele, różniące się od siebie konstrukcją. Ekspert sugeruje, że jeden będzie składał się na zewnątrz, drugi do wewnątrz, zaś trzeci ma posiadać konstrukcję muszli. Będzie więc przypominał Samsunga Galaxy Z Flip.

Natomiast model składany na zewnątrz z wyglądu może przypominać Huawei Mate X, aczkolwiek będzie od niego większy. Prawdopodobnie otrzyma wyświetlacz o przekątnej zbliżonej do 8-cali.

Według nieoficjalnych przecieków, jedno ze składanych urządzeń Xiaomi nosi roboczą nazwę Cetus. Taką właśnie nazwę znaleziono w danych bety interfejsu MIUI 12. Na wyposażeniu tego sprzętu miałby pojawić się procesor z rodziny Snapdragon, a także 108 MP sensor aparatu.

Inne szczegóły techniczne urządzenia firma póki co trzyma w tajemnicy. Ale wygląda na to, że jest to jedno z urządzeń, które wprowadzi na rynek w przyszłym roku.

składane smartfony

Źródło

You may also like...