Laserowy projektor Optoma UHZ50 stworzony dla graczy

Optoma zaprezentowała najnowszy projektor Optoma UHZ50. Model oferujący rozdzielczość 4K, stworzono specjalnie z myślą o graczach potrzebujących bardzo płynnego obrazu, dlatego oferuje aż 240 Hz częstotliwość odświeżania.

Projektory są z pewnością marzeniem wielu graczy, gdyż wyświetlają obraz o dużej powierzchni, zwiększając tym samym komfort rozgrywki. Problem w tym, że wiele modeli nie jest dostosowanych do potrzeb dynamicznych gier, więc wyświetlany na nich obraz nie zawsze jest odpowiednio płynny. W przypadku platformówek czy strategii nie jest to kłopot, lecz zupełnie inaczej wygląda sprawa z dynamicznymi strzelankami.

Gracze planujący zakup projektora powinni więc bliżej przyjrzeć się najnowszemu modelowi Optoma UHZ50. Sprzęt stworzony do kina domowego oraz gier wideo, oferuje rozdzielczość 4K i posiada kilka funkcji przydatnych graczom. Może bowiem wyświetlać obraz w jakości 1080p, przy odświeżaniu 240 Hz, zaś czas reakcji wynosi wówczas jedynie 4 ms. Takie parametry zapewnia specjalny tryb Enhanced Gaming.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to sprzęt ma jasność na poziomie 3000 ANSI lumenów, kontrast 2 500 000:1 oraz wspiera HDR i HLG. Laserowe źródło światła charakteryzuje się natomiast żywotnością na poziomie 30 tys. godzin.

Projekt posiada też dwa porty HDMI 2.0 ze wsparciem HDCP 2.2 oraz dwa porty USB umożliwiające podłączenie dodatkowych urządzeń. Producent wyposażył go ponadto w dwa 10 W głośniki, więc nie potrzebujemy zewnętrznego źródła dźwięku. Zadbał również o cichą pracę sprzętu, który podczas działania generuje hałas na poziomie jedynie 26 dB.

Projektor wyświetla obraz w natywnych proporcjach 16:9, ale można też zmienić je na 4:3 lub 21:9 oraz 32:9. Natomiast wielkość obrazu w zależności od ustawień może wynieść od 34,1″ do 302,4″. Produkt pozwala też wyświetlać treści w 3D. Dodatkowo ma wbudowane sterowanie głosem i odtwarzacz muzyczny, a także daje dostęp do popularnych serwisów filmowych.

Optoma UHZ50 kosztuje na rynku amerykańskim 2799 dolarów.

Optoma UHZ50

Źródło

You may also like...