Fortnite w tym miesiącu zniknie z chińskiego rynku

Epic Games oraz Tencent poinformowały o zamknięciu chińskich serwerów popularnej gry Fortnite. Graczom zostały więc tylko dwa tygodnie, by cieszyć się znaną strzelanką. Powodem wycofania produkcji z tego rynku jest to, iż tytuł nie zarabia tak jak tego oczekiwano.

Mimo upływu lat, Fortnite jest nadal jedną z najpopularniejszych gier sieciowych na świecie, choć w ostatnim czasie liczna jej użytkowników mogła się mocno skurczyć. Głównie z powodu wojny toczonej pomiędzy Apple i Epic Games. Wkrótce zmniejszy się ponownie, gdyż tytuł za kilka dni zniknie z chińskiego rynku, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

O wyłączeniu serwerów chińskiej wersji strzelanki poinformował właśnie Epic Games oraz Tencent. Wczoraj wstrzymano rejestrację nowych graczy, natomiast 15 listopada nastąpi całkowite wyłączenie serwerów. Oznacza to, że tytuł zniknie z Chin po dwóch latach od debiutu.

Wiadomość jest niewątpliwie dużym zaskoczeniem, gdyż strzelanka cieszyła się w Chinach sporym zainteresowaniem. Niestety nie przekładało się to na zyski dla producenta oraz lokalnego dystrybutora. Chińska wersja gry nie ma bowiem mikrotransakcji, które na zachodnich rynkach zapewniają Epic Games niemałe zyski. Duże problemy związane z monetyzacją tytułu, w końcu zmusiły firmę do wycofania strzelanki z tamtejszego rynku.

Nie jest to bynajmniej pierwsze battle royale, które miało problemy z zarabianiem w Chinach. Podobna sytuacja spotkała konkurencyjne PUBG, które dopiero po przekształceniu w grę Game for Peace, zaczęło wreszcie przynosić dochody.

Fortnite

Źródło

You may also like...