Windows 8 ma już 100 milionów licencji

Wygląda na to, że agresywna kampania reklamowa Windowsa 8 prowadzona w niemal wszystkich mediach, łącznie z amerykańskimi serialami, przynosi skutek. Microsoft potwierdził właśnie, że liczba sprzedanych licencji na Windows 8 dobiła już do 100 milionów.

Jeszcze na początku roku było ich tylko 60 milionów, przy czym zaledwie kilkanaście milionów było licencjami używanymi, zaś reszta to licencje kupione przez duże firmy i odłożone na półkę. 40 milionów w ciągu trzech miesięcy to całkiem niezły wynik. Tym bardziej, że już jakiś czas temu skończyła się promocja pozwalająca niewielkim kosztem uaktualnić okienka do nowej wersji.

Tami Reller, szef działu marketingu i finansów cieszy się z rosnącej popularności systemu Windows 8, a jednocześnie podkreśla, że wzrasta też liczba urządzeń certyfikowanych do używania zarówno Windowsa 8, jak i Windowsa RT, których na obecną chwilę jest aż 2,400 sztuk.

Chodzi tu nie tylko o pecety z odpowiednim certyfikatem, ale też tablety oraz urządzenia mobilne. Poza tym świetnie radzi sobie także sklep z aplikacjami, w którym ilość programów od momentu jego uruchomienia wzrosła aż sześciokrotnie. W ciągu pierwszego połączona pobrano stamtąd 250 milionów aplikacji, a każdego miesiąca pobieranych jest mniej więcej 90 procent wszystkich dostępnych programów.

Gigant z Redmond nie zamierza spoczywać na laurach i jeszcze w tym roku wypuści kolejną wersję okienek o kodowej nazwie Windows Blue.

Źródło: Digitalspy.com

You may also like...