Feelbelt zwiększy realizm gier i oglądanych filmów

Niemiecki startup opracował gadżet o nazwie Feelbelt, który zapewni realistyczne doznania podczas grania i oglądania filmów. Urządzenie jest opaską z technologią haptyczną

Granie lub oglądanie filmów, to zasadniczo rozrywka pozbawiona dodatkowych bodźców, poza wzrokowymi i słuchowymi. Tymczasem przydałyby się jakieś dodatkowe wrażenia, które mogłyby znacznie podnieść poziom realizmu sprawiając wrażenie, że osobiście uczestniczymy w toczącej się akcji.

Gadżetem mogącym nam to zapewnić jest Feelbelt, opaska opracowana przez inżynierów z niemieckiego startupa. To sprzęt, który potrafi znacznie zintensyfikować wrażenia podczas słuchania muzyki, grania lub oglądania filmów. Urządzenie jest opaską noszoną na nadgarstku, która generuje wibracje zsynchronizowane z dźwiękiem. Producent deklaruje, że gadżet może pracować w zakresie częstotliwości od 1 Hz do 20 kHz, a więc w górnych granicach możliwości ludzkiego słuchu.

Feelbelt współpracuje z różnymi źródłami dźwięku za pośrednictwem Bluetooth, WiFi lub gniazda 3,5 mm. Pozwala to podpiąć do opaski odtwarzacze wideo, telewizory, czy też inne urządzenia emitujące dźwięki.

Według producenta, opaska może także współpracować z urządzeniami generującymi dźwięk przestrzenny. Jeśli więc w grze przeciwnik zbliża się do nas z tyłu, wówczas poczujemy wibracje sygnalizujące jego pozycję za naszymi plecami.

Konstruktorzy twierdzą też, że zastosowanie ich wynalazku nie musi ograniczać się tylko do rozrywki. Opaska może bowiem przydać się osobom o słabym słuchu, pomagając im doświadczać dźwięków.

Więcej konkretów na temat tego gadżetu znajdziecie na stronie Kickstartera, gdzie twórcy prowadzą zbiórkę funduszy. Można tam również zamówić własny egzemplarz opaski. Jeśli zrobimy to teraz, zapłacimy tylko 199 euro. Po premierze planowanej na wrzesień, cena wzrośnie do 329 euro.

Feelbelt

Źródło

You may also like...