Aplikacja Google wreszcie dostała tryb Dark Mode

Google wreszcie wyposażyło swą główną aplikację w tryb Dark Mode. Opcja dostępna jest zarówno na Androida, jak i na platformę iOS.

Tryb Dark Mode to prawdziwa nowość ostatniego roku, którą wprowadziło do swych aplikacji wielu producentów. Jest to opcja zmieniająca kolorystykę aplikacji na ciemną, co niesie ze sobą kilka korzyści. Przede wszystkim ciemny motyw znacznie mniej męczy oczy podczas korzystania z telefonu wieczorami. Po drugie zmniejsza zużycie energii, a więc telefon na jednym ładowaniu działa odrobinę dłużej.

Również Google oferuje takie rozwiązanie w Androidzie, aczkolwiek dotychczas nie wszystkie aplikacje koncernu posiadały tę opcję. Koncern właśnie to naprawił i wreszcie udostępnił ciemny motyw dla swej głównej aplikacji na Androida oraz iOS. Mogą z niej korzystać użytkownicy Androida 10, a także systemów iOS 12 oraz iOS 13. Dodatkowo otrzymał go również Asystent Google.

Warto dodać, że ciemnego motywu mogą również używać posiadacze smartfonów ze starszą wersją Androida. Google co prawda o tym oficjalnie nie wspomina, ograniczając się jedynie do Androida 10, ale sprawdzili to sami użytkownicy. Bez trudu mogli włączyć ciemny motyw na starszych wersjach systemu. Aczkolwiek trzeba już zrobić to ręcznie w ustawieniach aplikacji

Dark Mode

Źródło

You may also like...