PayPal wprowadza płatności za pomocą kodów QR

Popularny system płatności PayPal, ogłosił wprowadzenie do użytku nowego systemu płatności opartego na kodach QR. Można z niego korzystać na 28 rynkach, głównie europejskich.

W czasach pandemii ważne jest, by zminimalizować fizyczny kontakt, również podczas płacenia za zakupy w sklepach. PayPal postanowił w tym pomóc i wprowadził na rynek nowy system płatności bazujący na doskonale nam znanych kodach QR. Można z niego korzystać na 28 rynkach.

Nowa usługa jest dla klientów niezwykle wygodna w użyciu. Aby dokonać płatności wystarczy jedynie skierować kamerę smartfona na kod QR wydrukowany na kartce lub wyświetlony na ekranie. To ciekawa opcja dla osób, które na przykład nie posiadają własnej karty płatniczej, ale nie tylko. Jest to bowiem płatność całkowicie bezstykowa, a więc znacznie bezpieczniejsza dla klienta. Nawet bowiem płacąc kartą, musimy przytknąć ją do terminala aby zarejestrować płatność, co zwiększa ryzyko przeniesienia na nią wirusa. Potem mógłby się on przenieść do naszego organizmu.

Platforma zrzeka się również standardowych opłat dla sprzedawców, gdy akceptują płatności za pomocą kodu QR. Trzeba jednak pamiętać, że jest to oferta ograniczona czasowo i skierowana głównie do firm walczących z wpływem wirusa na swą działalność.

Nowa opcja dostępna jest m.in., we Francji, Niemczech, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Litwie, Słowacji, Szwecji oraz Hiszpanii.

PayPal

Źródło

You may also like...