Aplikacja Google ułatwi odpowiadanie na wiadomości

Google udostępniło właśnie dla Androida nową aplikację z funkcją Smart Reply. Technologia pozwoli wykorzystać inteligentne odpowiedzi również w komunikatorach takich jak WhatsApp, znacznie ułatwiając prowadzenie konwersacji.

Od kilku dobrych lat, oferowana przez Google elektroniczna poczta Gmail, posiada funkcję Smart Reply. Jest to opcja dzięki której automat udzieli za nas odpowiedzi na otrzymany email. Technologia jest bardzo inteligentna, gdyż odpowiedź dopasowana kontekstem do otrzymanej wiadomości, a użytkownik ma szeroki wybór pasujących do niej opcji.

Teraz funkcja Smart Reply została rozszerzona także o popularne komunikatory, takie jak WhatsApp. Amerykański koncern udostępnił właśnie aplikację pod Androida, która umożliwia korzystanie ze wspomnianej opcji. Na razie nie jest to jeszcze oficjalna aplikacja, lecz jedynie APK udostępnione w ramach beta testów, które można pobrać z serwerów firmy. Oznacza to, ze zainstalowanie tego narzędzia różni się od instalacji zwykłej aplikacji i wymaga pewnej wiedzy. Pliki są jednak dostępne dla każdego i wszyscy chętni mogą wypróbować nową opcję.

Aplikacja współpracuje z większością mobilnych komunikatorów, umożliwiając użytkownikowi ustawienie odpowiedzi na otrzymane wiadomości, bazujących na ich treści. Nowa opcja pozwoli użytkownikom zaoszczędzić sporo nieco czasu w przypadku konwersacji na tak pospolite tematy jak spotkania, wspólny obiad itp.

Google nie informuje kiedy zakończą się beta testy i oficjalna wersja aplikacji trafi w ręce użytkowników.

Google

Źródło: Apkmirror.com

You may also like...