Nowa aplikacja z dużą dokładnością wykryje zakażenie Covid-19

Australijska firma opracowała aplikację ResApp, która z 92-procentową dokładnością potrafi wykryć obecność Covid-19. Program analizuje dźwięk emitowany z płuc osoby zakażonej.

Wbrew kłamstwom niektórych polityków, Covid-19 wcale nie jest w odwrocie i nadal stanowi duże zagrożenie. Szczególnie dla osób starszych i schorowanych, których organizmy nie są w stanie się przed nim obronić. Dlatego tak ważne jest testowanie osób, by odpowiednio wcześnie wykryć zakażonych.

Testy nie są jednak tanie, dlatego pewna australijska firma opracowała aplikację diagnostyczną o nazwie ResApp. Dzięki niej praktycznie każdy użytkownik smartfona może za darmo przetestować się we własnym domu i sprawdzić czy przypadkiem nie został zakażony. Aplikacja wykorzystuje bowiem mikrofony smartfona, by nagrać oraz przeanalizować dźwięk emitowany przez płuca osoby zakażonej.

Rzecznik producenta aplikacji twierdzi, że narzędzie oferuje dokładność przekraczającą dokładność oferowaną przez szybkie testy antygenowe. Aplikacja nie ogranicza się jednak tylko do koronawirusa.

Twórcy uzyskali zgodę organów nadzoru na aplikacje telefoniczne, które mogą monitorować dźwięk kaszlu pod kątem innych chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie płuc lub astma. Opracowana technologia może też wykryć ciężki oddech u osób z bezdechem sennym.

ResApp może więc być bardzo użytecznym narzędziem diagnostycznym, wykrywającym nie tylko koronawirusa, ale też inne rodzaje chorób. Po więcej informacji na temat opisanej aplikacji, zapraszam bezpośrednio na stronę jej producenta.

ResApp

Źródło

You may also like...