Aplikacja Waze GPS od czerwca na Windows Phone 8?

Biblioteka aplikacji Windows Phone wciąż rośnie, zyskując coraz więcej aplikacji, które po raz pierwszy pojawiły się na urządzeniach z iOS i Android. W ten weekend pojawi się nowa aplikacja GPS Waze, która już wkrótce będzie dostępna dla smartfonów z Windows Phone 8.

Raport ten pochodzi z Izraela, oparty na stronie Calcalist.co.il, powołując się na anonimowe źródła, dodając, że aplikacja Waze ma być uruchomiona dla Windows Phone 8 w czerwcu.

Waze został założony w Izraelu w 2008 roku, choć teraz biura ma zarówno w Izraelu jak i w Palo Alto, w Kaliforni. Aktualizacje aplikacji GPS i danych map pojawiają się bardzo szybko, 24 godziny po przekazaniu ich do sieci. Już jednak wiadome jest, że firma nie wypuści aplikacji dla starszych Microsoft Windows Mobile OS, za to wkrótce uruchomi ją dla najnowszych Windows Phone.

W lutym, Waze wygrał nagrodę najlepszej aplikacji na telefon podczas Global Mobile Awards, organizowanej na targach 2013 World Mobile Congress. W poście na swoim blogu, Waze powiedział, że 40 milionów kierowców korzysta z ich aplikacji.

Źródło: Neowin

You may also like...